Dzień z Kierownikiem - MH Automatyka

Hokej to gra zespołowa, ambitna, siłowa oraz… dość chaotyczna, czego nie można często dostrzec oglądając go siedząc w domu przed telewizorem czy nawet - siedząc na trybunach.

Na mój pierwszy mecz hokejowy przyprowadził mnie mój tata i od tego czasu nie ma dla mnie smutnej jesieni czy ciepłej zimy - jest po prostu sezon. Mimo upływu lat - sezon w którym najważniejszym elementem kalendarza są mecze gdańskich drużyn hokejowych - kiedyś GKS Stoczniowca, przez K.H. Gdańsk, a teraz MH Automatyki.

Od dwóch lat ta ostatnia, mimo przeciwności losu, a dzięki ludziom z głową na karku i z prawdziwą miłością do hokeja w sercu - gra w najwyższej klasie rozgrywek. Jednak to nie oznacza automatycznie, niczym w piłce nożnej, że drużyna posiada budżety liczone w milionach, pozwalające na ściągnięcie najlepszych zawodników.

W tym sezonie, to kibice współtworzyli budżet, w ramach akcji “Poszukiwany”, gdzie za pośrednictwem platformy na której zbierane były pieniądze, można było wesprzeć drużynę w uzbieraniu kwoty potrzebnej na zakontraktowanie niezbędnego dla Naszej drużyny obrońcy.

W ramach tej akcji jedną z nagród za wkład finansowy był tzw. “Dzień z Kierownikiem” - czyli wcielenie się na jeden dzień w kierownika Naszej drużyny. Opcja z której bardzo chętnie skorzystałem, jednocześnie realizując swoje marzenie - stworzenie reportażu hokejowego z prawdziwego zdarzenia.

Ku mojemu zaskoczeniu - na same zdjęcia nie było zbyt wiele czasu, bo przygotowania do meczu to nie prosty spacer, a zbiór wielu zadań, które pozwalają drużynie bezpiecznie wejść w dzień meczowy.

Dzięki pomocy drugiego (a można by i powiedzieć trzeciego) Kierownika - małego Krzysia mogę zaprosić Cię, Drogi Czytelniku, do reportażu, w którym pokażę jak wygląda “hokej od kuchnii”.

PS. Jeśli nigdy nie byliście na hokeju - warto to zmienić! Na najbliższy mecz, który decydować będzie o wejściu Naszej drużyny do play-off, zapraszamy już w tą niedzielę, 18.02.2018 o godzinie 17:00 na Halę Olivia. Więcej szczegółów - na Facebooku :)

Using Format